O autorech

Ahoj.

jmenujeme se Věrka a Jirka Skřivánkovi a jsme autory dětské knihy Pohádky na houby.

Práci jsme si rozdělili asi takto: Jirka píše a Věrka ilustruje. Kdybychom to udělali naopak, nevzniklo by pravděpodobně nic převratného, nicméně na houby by to určitě bylo.

A jak to všechno začalo?

Je to vlastně hrozně jednoduché. Každý večer našim malým dcerkám čteme pohádky na dobrou noc. Někdy jim to ale nestačí, tak vyžadují, aby jim Jirka povídal pohádky zpaměti. Ten se jich vždycky ptá, o čem by to tak mělo být. A protože byl tehdy podzim a my byli po výletě lesem, odpověď byla: na houby. Tak tedy Jirka začal vyprávět a zdá se, že to mělo celkem hlavu a patu, přesněji řečeno klobouček a nožku. Druhý den se to ovšem opakovalo a Jirka musel vymýšlet další houbičkovou pohádku. To už ale Věrka nenápadně stála za dveřmi a potajmu se chichotala Jirkovým výmyslům. Následně mu vnukla myšlenku, že by si tyto pohádky měl zapisovat, aby se na ně nezapomnělo. Po třetí improvizované pohádce to tedy Jirka začal dávat tzv. na papír.

Věrka je tvůrčí osobnost. Má ráda focení, malování, ilustraci, a tak se nám postupem času začala v hlavě rodit myšlenka, že bychom naši tvorbu mohli dát dohromady. V prosinci roku 2022, už jsme věděli, že do toho jdeme.

A jaký je výsledek?

To musíte posoudit vy.

Přejeme příjemné chvilky s naší knížkou. 

1