Co o naší knize říkají

 nos

Věra Nosková
česká spisovatelka, novinářka a blogerka, propagátorka vědy a kritického myšlení

Mohou houby v lese myslet, mluvit, cítit se osaměle, pomáhat sobě i jiným tvorům? Ve fantazii, která je tak blízká malým i větším dětem ano. Pohádky už oživily kameny, hvězdy, jejich autoři vymysleli příběhy mravencům, lišce, kocourovi, světluškám... Konečně se dočkaly své pohádky i houby. Děti se díky téhle knížce naučí jejich jména - strmělka vosková, bedla vysoká, pečárka lesní, klouzek, hořčák, ryzec pravý, hadovka smrdutá. A dozví se, jak je prima druhým pomáhat, a že sobectví a ničení bývá potrestáno. V houbičkovém světě hrají svou roli i lidé, děti, zamilovaný pár, houbaři. Užitečnou a hezkou knihu provázejí líbivé a výstižné ilustrace. Oběma autorům, manželům Skřivánkovým, patří za tuto knížku poděkování. 


svetdetskych knih

Svět dětských knih
recenzentka knih

Je krásné, když se v jedné rodině spojí talent pro psaní pohádek a zároveň i pro ilustraci. Výsledkem vznikla pohádková kniha od manželů Skřivánkových nejen pro milovníky hub.
V knížce najdete devět pohádek v nichž jako hlavní hrdinové vystupují například muchomůrka červená, ryzec pravý či klouzkové.
Jak si hřib žlučník poradí s malým raubířem, který houbám ukopával kloboučky a mravencům rozbil mraveniště? Další pohádka Vám zas představí upovídané babky a jak jim klouzkové splní jejich přání.
Tato kniha je vhodná pro děti od 4 let a jejím prostřednictvím si nejen vyslechnou milé pohádky, ale i se dozvědí něco o houbách.


pohadkozem

Pohádkozem.cz - Jana F.
recenze dětských knih

Krásně a malebně ilustrovaná kniha příběhů „Pohádky na houby“ přenese malé i velké čtenáře do kouzelného světa lesa a jeho obyvatel.
V tomto bezpečném prostředí se vypravují příběhy hlavních hrdinů – hříbků. Všechny houbičky jsou krásně popsány, abychom je v lese poznali. Každá z nich zažívá svá jedinečná dobrodružství plná radostí a objevů. Dozvíte se, co vymyslela vysoká Bedla, aby ochránila svou kamarádku, jaké překvapení se skrývalo v klobouku Ryzce, a taky, že Klouzkové mají ty nejlepší nápady! Kdybych měla knihu charakterizovat jednou větou, tak z ní čiší „Láskyplné dobro“. Každý příběh s sebou nese morální lekci. Když jsme ji večer s kluky četli, uvědomila jsem si, jak je důležité dělat v životě dobré skutky. Radost, která se nám dostane nazpět, stojí za to.
V tomto poselství mají pro mě jednotlivá vyprávění přesah, který je v dnešní (mnohdy sobecké) době tolik potřebný.
Příběhy jsou psány velmi mile, čtivě, s velkými písmeny, která jsou ideální i pro začínající čtenáře. A kdyby bylo to čtení ještě příliš náročné, odpočinout si mohou u krásných ilustrací, které příběhy doprovází. Obrázky jsou živé a plné barev.
Celkově jsou „Pohádky na houby“ skvělou volbou pro rodiče, kteří hledají knihu, která děti nejen zabaví, ale také je naučí hodnotám jak je laskavost, empatie a pomáhání druhým.
Rozhodně bychom ji doporučili, je skvělým přírůstkem do rodinné knihovny a poskytne chvíle radostného čtení.