Novinky

Poprvé s naší knížkou v družině

Tak máme další jedno „poprvé“. Po celé řadě škol a školek, kam jsme letos zavítali s naší knížkou Pohádky na houby, jsme tentokráte potěšili děti v děčínské družině při základní škole Komenského. Celá akce se odehrála v tělocvičně, kam Jirka v první a druhé třídě chodil na tělocvik, takže se dostavila i trocha nostalgie.

Beseda byla rozložena do dvou hodin. Ta první patřila prvňáčkům a druhá druhákům.

Vše bylo parádní a my moc děkujeme za pozvání a těšíme se na další veselé děti ze škol, školek a nově i družin.

Pohádky na houby v Dobkovicích

Dobkovice mají skvělé děti! O tom jsme se na vlastní kůži přesvědčili v pátek při návštěvě tamní školky.
Opět jsme něco pověděli o vzniku naší pohádkové knížky, zasoutěžili jsme si a rozdali plno malých houbiček a jednu nafukovací.

Děkujeme za milé pozvaní a těšíme se na další školky. 🤍

Další beseda a další skvělí posluchači, tentokráte v Ludvíkovicích

Poslední týdny jsme celkem rozjetí a jedeme tempem: „co týden, to beseda“. Tentokráte jsme navštívili ZŠ a MŠ v Ludvíkovicích. Tam na nás čekalo milé prostředí a velmi chytré a zapálené děti. Některé toho o houbičkách věděly dokonce víc než my. Není na škodu, že se taky něco přiučíme. Sice máme v tu chvíli barvu jako muchomůrka červená, kterou máme na obalu knížky, ale to vůbec nevadí.

Opět jsme soutěžili, četli ukázku z naší knihy Pohádky na houby, povídali o tom, jak vznikla a v závěru jsme si vystřihli malou autogramiádu.

Děkujeme ludvíkovické školce a škole za pozvání a těšíme se na další milé besedy.

Beseda v mateřském centru Rákosníček Děčín

V minulém týdnu jsme si odzkoušeli zase něco nového. V rámci našich besed o knížce Pohádky na houby jsme navštívili mateřské centrum Rákosníček v Děčíně, kam chodí děti ještě v předškolkovém věku (2–3 roky). Malinko jsme se báli, že tak malé publikum nedokážeme svými houbičkami zaujmout, ale obavy se nakonec nevyplnily. Děti byly moc roztomilé a snaživé. Nakonec jsme si besedu užili úplně všichni - děti, my i milé paní učitelky. Rákosníčku děkujeme za pozvání a v pátek se těšíme do školy v Ludvíkovicích.

Beseda ve školce Liliová Děčín

Dneska jsme poprvé v rámci naší houbičkové "ROADSHOW" navštívili školku v rodném Děčíně. Účast byla skutečně hojná.Některé děti naši knížku dokonce znaly a donesly si ji do školky, aby nám ji ukázaly.

Moc děkujeme za krásné přijetí ve školce Liliová a těšíme se na další školky a školy, které nás čekají.

Představujeme naše sponzory - manželé Gerychovi

Další veliké poděkování patří manželům Gerychovým, kteří věřili našemu snu a jeho realizaci podpořili. 

Pan doktor Pavel Gerych patří mezi špičkové gynekology a právě díky němu přišlo na svět spousty malých špuníků. Poslaní jeho manželky Lucie má také co dočinění s dětmi, je totiž paní učitelka. 

Dobří lidé jsou stále mezi námi a díky nim mohly vzniknout naše Pohádky na houby. 

Vážíme si toho a děkujeme. 

 

 

Některé děti považují Pohádky na houby za svou nejoblíbenější knížku

Co nám udělá největší radost?

Když si nějaké dítko vezme naše Pohádky na houby do školy jako svou nejoblíbenější knížku. Být mezi takovou elitou jako je Pejskem s kočičkou, Maxipes Fík nebo Včelí medvídci je skutečně čest.

FOTO: Projektový týden s dětskou pohádkovou knížkou - MŠ Jílové

Beseda s dětmi ve školce v Arnolticích

Naše tour po školách a školkách s knihou Pohádky na houby pokračuje. Poslední naše cesta vedla do školky v Arnolticích. Po náročném výkonu v České Kamenici, kde na nás čekalo 130 děti, jsme nyní měli takovou milou oddechovku. Paní učitelky v čele s paní ředitelkou i všech 12 žáčků bylo naprosto perfektních. Žádné překřikování, žádný reprák a jen spousta milých úsměvů a houbičkového povídání.

Beseda a autogramiáda na základce v České Kamenici

Dneska to byl mazec.

Ukočírovat plnou tělocvičnu (cca 130) nadšených dětí bychom bez nového reproduktoru a mikrofonu fakt nezvládli. Děti byly skvělé a aktivně se zapojovaly. Největším naším překvapením byla závěrečná fronta na autogramiádu, která vedla ze třídy až někam dozadu na chodbu. Některé děti si dokonce přinesly Pohádky na houby již z domova.

Moc děkujeme základní škole v České Kamenici za velmi příjemnou atmosféru a těšíme se na další školy a školky. Zítra nás čekají Arnoltice. 

Představujeme naše sponzory - Jan Bartošek

Představujeme vám dalšího našeho podporovatele, díky němuž vznikla kniha Pohádky na houby. Je jím současný místopředseda poslanecké sněmovny ČR Jan Bartošek. Moc děkujeme za jeho podporu. 

Sám Jan Bartošek napsal: 
Milá Věrko, milý Jirko, je mi velkou ctí a radostí, že jsem mohl podpořit Vaši úžasnou knihu Pohádky na houby. Vaše práce je inspirativní. Pohádky přinášejí radost do životů mnoha lidí a hlavně dětí. Jsem rád, že i moje podpora pomohla tuto krásnou knihu přivést na svět. Jsem hrdý, že jsem mohl být součástí tohoto projektu a těším se na Vaše další literární díla. Hodně úspěchů v další tvorbě.

Jan Bartošek

 

Stránka 1 z 5 - 48 položek celkem