Novinky, Strana 4

V týdnu půjdeme do tisku

Den D hodina H se blíží. To, co se zdálo ještě před půl rokem jako naprosté sci-fi, dostává zcela jasný rozměr. Z několika pohádek a ilustrací vznikne regulérní kniha. Máme přiděleno ISBN, máme vlastní EAN či 3D model knihy. 

Zbývá už jen vytisknout a poslat do světa. 

Poprvé v nakladatelství

Babičky nám pohlídaly naše dcerky a my jsme si s Věrkou zajeli na výlet do Prahy. Nebyl to výlet v pravém slova smyslu, naše cesta totiž měla jasný cíl. Tím cílem byla návštěva rodinného nakladatelství Klika. S majitelkou paní Věrou Noskovou jsme si odsouhlasili základní parametry naší knihy, předali jsme podklady a nastínili si další postup. Nyní tedy bude nakladatelství zpracovávat naši knihu především po grafické stránce. 

Ilustrace jsou hotové

Napsat pohádkovou knihu není práce na dva týdny, ale ve srovnání s tvorbou ilustrací, je to vlastně pohodička. Věrka začala malovat obrázky zhruba ve stejnou dobu, kdy já začal psát, hotovo má ale o několik měsíců později. Nyní je před ní ještě tvorba obálky a přední a zadní předsádky. Pak už by to mělo být z naší strany vše. 

Kniha prošla textovou korekturou

Další pomyslnou metu máme za sebou. Kniha prošla textovou korekturou. Touto cestou bychom chtěli poděkovat milé paní učitelce Nadě Maixnerové, za její ochotu a pomoc. 

Financování knihy zajištěno

Podařila se nám veliká věc. Naši podporovatelé věří naší houbičkové knize, a proto nám velmi pomohli s financováním. Jsme jim skutečně zavázaní a vážíme si toho. Postupem času všechny dárce zveřejníme. 

Pohádky jsou napsané

První velký krok je za námi. Pohádky jsou napsané a nyní budou zaslány k textové korektuře. Necelý půl rok trvalo, než se pohádky dostaly z mé hlavy takříkajíc na papír. Ve skutečnosti jsou ale naťukané v počítači. 

Budeme psát knihu

Taky někdy dostanete nápad a už dopředu víte, že to vyjde. Přesně takto se cítím já a moje manželka Věrka. Já rád povídám a píšu, Věrka zase ráda maluje. Kam jinam tyto naše talenty vložit, než do tvorby knihy. Víme žánr i koncept, známe název a tušíme, že to bude bomba. 

Stránka 4 z 4 - 37 položek celkem